Strona archiwalna. Aktualna strona Gminy Czarny Dunajec kliknij tutaj
ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
resetpowiększdrukuj

Zaproszenie na Przeziyrackę

2013-10-01 do 2013-10-15 // Oglądano: 2128 // Wstecz
Zaproszenie na PrzeziyrackęW sobotę i niedzielę, 5 i 6 października, w siedzibie Związku Podhalan w Ratułowie zwanej powszechnie „Dominówką” odbędzie się XXVI Przeziyracka Młodych Toniecników i Śpiywoków Góralskich. Organizatorem głównym imprezy jest Związek Podhalan w Polsce. Współorganizatorami regionalnych spotkań są jak zwykle: Centrum Kultury i Promocji Urzędu Gminy w Czarnym Dunajcu oraz miejscowy oddział Związku Podhalan i Rada Sołecka z Ratułowa.

Przeziyracka ma charakter przeglądu, któremu będzie się „przyziyrać” Komisja Artystyczna, która wytypuje najlepsze pary taneczne i śpiewaków z poszczególnych kategorii do nagród specjalnych lub dyplomów ufundowanych przez organizatorów, jak również do nagród w popisach tańca zbójnickiego. W występach mogą brać udział tancerze i śpiewacy kultywujący tradycyjny taniec solowy, zbójnicki i śpiew góralski w zespołach regionalnych, jak również rodzinnie - pokoleniowo. Warunkiem uczestnictwa w imprezie jest pisemne zgłoszenie (można również  telefoniczne, faksem lub mailem: ckip@czarny-dunajec.pl) z podanymi dokładnie imionami i nazwiskami uczestników, złożone w nieprzekraczalnym terminie do 3 października 2013 r. na adres: Centrum Kultury i Promocji, ul. Kolejowa 14, 34-470  Czarny Dunajec. Dodatkowych informacji udziela Centrum Kultury, tel./faks 018 26 571-79 w godz. 8.00 -15.30.

W tym roku w sobotę, 5 października, od godziny 9.00, będą prezentować się zespoły z terenu gminy Czarny Dunajec. W niedzielę, 6 października, od godz. 11.00 do rywalizacji staną wykonawcy z poza gminy. W imieniu organizatorów i gospodarzy zapraszamy uczestników Przeziyracki oraz gości, dla których znajdzie się dość miejsca w „Dominówce” w Ratułowie.  

Say