Strona archiwalna. Aktualna strona Gminy Czarny Dunajec kliknij tutaj
ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
resetpowiększdrukuj

Już pływam! - Małopolski projekt nauki pływania

2014-05-09 do 2014-05-23 // Oglądano: 1773 // Wstecz
Urząd Gminy Czarny Dunajec przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w roku 2014 będzie realizował małopolski projekt pn. „Już pływam”, który jest skierowany do uczniów klas od I do VI Szkoły Podstawowej, którzy nie umieją pływać. Dla uczniów tych zostaną zorganizowane kursy nauki pływania na krytych pływalniach w Zakopanem, Spytkowicach i Nowym Targu.

Projekt ma na celu przede wszystkim nabycie przez najmłodszych podstawowych umiejętności pływackich, wzrost bezpieczeństwa poprzez edukację w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych, jak i poprawę kondycji i podniesienie ogólnej sprawności fizycznej uczniów.

W realizacji projektu biorą udział: Zespół Szkół Podstawowej i Gimnazjum im. Kornela Makuszyńskiego w Piekielniku, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Podszklu, Zespół Szkół Podstawowej i Gimnazjum im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Ratułowie, Zespół Szkół Podstawowej i Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Cichem, Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Czarnym Dunajcu, Katolicka Szkołą Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich z Oddziałami Integracyjnymi im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czerwiennem, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Św. Andrzeja Boboli w Starem Bystrem.

Szczegółowych informacji na temat realizacji projektu można uzyskać pod numerem telefonu: 18 521 36 80, 18 261 35 13 lub u dyrektorów szkół.