Strona archiwalna. Aktualna strona Gminy Czarny Dunajec kliknij tutaj
ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
resetpowiększdrukuj

Anna Trebunia - Wyrostek nowym dyrektorem CKiP w Czarnym Dunajcu

2015-02-06 do 2015-02-20 // Oglądano: 3382 // Wstecz
Anna Trebunia - Wyrostek nowym dyrektorem CKiP w Czarnym DunajcuCentrum Kultury i Promocji w Czarnym Dunajcu ma nowego dyrektora. Z dniem 2 lutego została nim Anna Trebunia - Wyrostek absolwentka kulturoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego – specjalność religioznawstwo.

Pracę magisterską o wierzeniach i magii górali podhalańskich obroniła w 2000 r. Uzyskała także dyplom wydziału grafiki w Pracowni Rysunku u prof. W. Kotkowskiego na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (2001 r.). Na koncie ma kilka indywidualnych wystaw malarstwa, grafiki i rysunku.

Z kulturą regionalną ma kontakt od dziecka. Pochodzi z muzykanckiej rodziny Trebuniów - Tutków, znanych w całej Polsce. 

- Kontakt z placówkami kulturalnymi w różnych częściach Polski poprzez występy z zespołem Trebunie-Tutki pozwala mi przyjrzeć się różnym działaniom tych instytucji i  skorzystać z pewnych idei - mówi Anna Trebunia - Wyrostek.

W latach 2011 - 2014 pełniła funkcję prezesa oddziału Związku Podhalan w Miętustwie, dbając o rozwój kulturalny miejscowych dzieci i młodzieży, angażując się w liczne akcje promujące region.

Centrum Kultury i Promocji w Czarnym Dunajcu to jednostka podległa Urzędowi Gminy w Czarnym Dunajcu. Jak sama nazwa wskazuje zajmuje się kulturą i promocją gminy Czarny Dunajec. Dodatkowym zajęciem instytucji jest krzewienie kultury fizycznej poprzez  koordynowanie zawodów sportowych w różnych dyscyplinach.

- Jako dyrektor Centrum Kultury i Promocji w gminie Czarny Dunajec planuję zachować dotychczasowe wydarzenia organizowane przez CKiP, zarówno promujące kulturę regionalną, konkursy recytatorskie, muzyczne oraz dla grup teatralnych mobilizujące dzieci i młodzież szkolną z terenu gminy, jak i działania z zakresu sportu polegające na organizacji zawodów oraz dodatkowych zajęć fizycznych na nowo wybudowanych obiektach sportowych - zapewnia nowa dyrektor CKiP.

- Planuję poszerzyć ofertę kulturalną Centrum w zakresie zajęć dla dzieci i młodzieży z dziedziny plastyki, muzyki, a także przystępnej i ciekawej edukacji kulturalnej poprzez organizowanie prelekcji dla młodzieży szkolnej poszerzających wiedzę o kulturze i sztuce. Już teraz zapraszamy młodzież do skorzystania z naszej oferty na czas ferii – sala wyposażona w stoły tenisowe, gry planszowe i przybory plastyczne będzie dla nich dostępna do późnych godzin popołudniowych - mówi.

- Wielką wartością imprez regionalnych, którą będziemy chcieli zachować jest angażowanie oddziałów Związku Podhalan. Będę chciała włączyć CKiP w szerokie działania na rzecz promocji gminy również poza jej granicami, ciekawe projekty zewnętrzne i pozyskiwanie środków unijnych, wykorzystywać możliwości internetu i dbać o skuteczną informację - podkreśla Anna Trebunia - Wyrostek.

Anna Trebunia - Wyrostek na stanowisko dyrektora CKiP powołana została przez wójta Józefa Babicza.

- Jestem przekonany, że na stanowisko dyrektora Centrum Kultury i Promocji została powołana kompetentna osoba. Mamy plany pewnych zmian i poszerzenia działalności. Uważam, że wspólnie z nową Panią dyrektor uda się je zrealizować - mówi wójt Józef Babicz.