Strona archiwalna. Aktualna strona Gminy Czarny Dunajec kliknij tutaj
ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
resetpowiększdrukuj

Podczerwone: Lekcja z ratownikami TOPR

2015-12-12 do 2015-12-26 // Oglądano: 1718 // Wstecz
Podczerwone: Lekcja z ratownikami TOPRUdzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem. Często z braku wiedzy nie wiemy jak zachować się w sytuacji zagrożenia i jak pomóc osobie poszkodowanej. Aby już najmłodsi potrafili pomóc,11 grudnia 2015 r. członkowie Fundacji Ratownictwa Tatrzańskiego TOPR odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Podczerwonem.

Podczas zorganizowanego w grupach szkolenia, uczniowie poznali procedury zachowania w sytuacji zagrożenia oraz obserwowali czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, zwichnięć i złamań. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Dzieci pod czujnym okiem ratowników mogły samodzielnie wykazać się praktyczną umiejętnością udzielania pierwszej pomocy. Zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie i utrwaliły znajomość numerów alarmowych. 

Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi. Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia.

Uczniowie, dyrektor Szkoły Podstawowej w Podczerwonem wraz z Radą Pedagogiczną serdecznie dziękują Fundacji Ratownictwa Tatrzańskiej TOPR za tę ważną lekcję. Dziękujemy Panu Robertowi Kidoniowi za zorganizowanie, a Panom Andrzejowi Górce i Maciejowi Lataszowi- ratownikom medycznym i Panu dr Maciejowi Minkiewiczowi za przeprowadzenie szkolenia.

Ewa Vermessy – Gruber
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Podczerwonem