Strona archiwalna. Aktualna strona Gminy Czarny Dunajec kliknij tutaj
ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
resetpowiększdrukuj

Puchar dla Żaków AP Wisła Czarny Dunajec

2015-12-21 do 2016-01-04 // Oglądano: 2526 // Wstecz
Puchar dla Żaków AP Wisła Czarny DunajecPodopieczni trenera Maksymiliana Sobuli po raz kolejny udowodnili swój wysoki poziom. W sobotę 19 grudnia zespół Żaków Akademii Piłkarskiej Wisła Czarny Dunajec wziął udział w III halowym turnieju im. Stanisława Korczyka.

W turnieju eliminacyjnym rywalami Żaków z Czarnego Dunajca były zespoły NKP Podhale II, KS Zakopane I oraz KS Zakopane II. 

Pierwszy mecz zawodnicy AP Wisła zremisowali .... kolejne dzięki dużo lepszej grze zespołowej w ataku oraz rewelacyjnej postawie bramkarza Karola Krupy zdecydowanie wygrali. Osiągnięte wyniki w zupełności wystarczyły by zająć pierwsze miejsce w grupie eliminacyjnej i awansować do niedzielnego finału.

Turniej finałowy został rozegrany w niedziele 20 grudnia. Oprócz drużyny Akademii Piłkarskiej Wisła Czarny Dunajec wzięły w nim udział drużyny LKS Szaflary, Orawa Jabłonka oraz Dunajec Ostrowsko.

Pierwsze spotkanie nasze dzielne Żaki rozegrały z drużyną z Szaflar. W tym spotkaniu nie było zdecydowanego lidera i wynik końcowy pozostał bezbramkowy, drużyny podzieliły się punktami.

Bardzo udany start w turnieju finałowym odnotowała drużyna Orawy Jabłonka wygrywając 3:0 z Dunajec Ostrowsko. To właśnie z tą drużyną AP Wisła rozegrała kolejny mecz. Cały mecz był bardzo wyrównany i zacięty, w końcówce spotkania dwa udane kontrataki młodych zawodników z Czarnego Dunajca sprawiły że mecz rozstrzygną się na ich korzyść wynikiem 2:0.

Ostatni mecz to już była formalność, nikt z drużyny z Ostrowska nie mógł zatrzymać napastników którzy z dużą łatwością rozgrywali akcję za akcją, zdobywając w szybkim tempie 4 bramki. Mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 4:1 i można uznać że było to łagodne potraktowanie drużyny z Ostrowska.

Zwycięzcą III halowy turnieju Im. Stanisława Korczyka  w kategorii Żak została drużyna Akademii Piłkarskiej Wisła Czarny Dunajec zdobywając tym samym mistrzostwo Podhala w piłce nożnej halowej. Dodatkowo zawodnicy z Czarnego Dunajca zdobyli dwa wyróżnienia indywidualne. Najlepszym strzelcem i zawodnikiem turnieju został Mateusz Maciusiak a najlepszym bramkarzem turnieju został Karol Krupa.

Warto wspomnieć iż turniej ten ma rangę mistrzostwa Podhala w piłce nożnej halowej, organizatorem jest Podhalański Podokręg Piłki Nożnej w Nowym Targu, a w turnieju w tym roku w kategorii Żaka startowało 16 drużyn.

Gratulacje dla całej drużyny za wspaniały wynik oraz wielkie podziękowania dla rodziców którzy w szczególny sposób i z wielkim zapałem kibicują i wspierają naszych małych zawodników.

Klasyfikacja końcowa:

1.  AP Wisła Czarny Dunajec 
2. Orawa Jabłonka 
3.  LKS Szaflary 
4. Dunajec Ostrowsko 

Tekst i fot. Marcin Rafacz - AP Wisła Czarny Dunajec