Strona archiwalna. Aktualna strona Gminy Czarny Dunajec kliknij tutaj
ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
resetpowiększdrukuj

XVIII Gminny Konkurs Grup Jasełkowych i Kolędniczych w Czarnym Dunajcu

2016-01-18 do 2016-02-01 // Oglądano: 2194 // Wstecz
XVIII Gminny Konkurs Grup Jasełkowych i Kolędniczych w Czarnym DunajcuW dniach 13-14 stycznia 2016 r. w Czarnym Dunajcu odbył się XVIII Gminny Konkurs Grup Jasełkowych i Kolędniczych z terenu Gminy Czarny Dunajec.


Celem gminnego konkursu jasełek i grup kolędniczych jest popularyzacja zwyczajów i obrzędów związanych z Bożym Narodzeniem, jak również stworzenie możliwości prezentacji dorobku artystycznego zespołów, kółek teatralnych działających przy szkołach, instytucjach, stowarzyszeniach, parafiach z terenu Gminy Czarny Dunajec.

Przed komisją w składzie Maria Garbaruk - przewodnicząca, Marcin Kudasik i Anna Trebunia-Wyrostek zaprezentowano 19 widowisk. 

Jury składa serdeczne podziękowania instruktorom, animatorom i opiekunom zespołów za wkład włożony w przygotowanie scenariuszy, adaptacji, kostiumów i scenografii oraz bezcenną pracę z dziećmi, która przybliża im świat teatru. - Pragniemy zwrócić uwagę na przygotowanie oprawy muzycznej do spektakli, która pozwala pokazać muzyczne zdolności dzieci, a więc jeśli jest podkładem piosenki, nie powinna zawierać śpiewanej linii melodycznej. Wyrażamy nadzieję, że Przegląd Jasełkowy dzięki zaangażowaniu Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec będzie kontynuowany w przyszłych latach i będzie motywacją do rozwoju umiejętności aktorskich dzieci i młodzieży – mówią członkowie komisji.

Widowiska oceniane były w dwóch kategoriach – grup jasełkowych i grup kolędniczych z podziałem wiekowym.

Wyniki:

Kategoria: Grupy Jasełkowe - kl. 0-III:
I m. – Grupa Jasełkowa „Skrzaty” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Cichem
II m. – Grupa Jasełkowa „Wesoła Gromadka” z Przedszkola Samorządowego w Czarnym Dunajcu
III m. – Grupa Jasełkowa „Smyki” ze Szkoły Podstawowej w Ratułowie
III m. – Grupa Jasełkowa ,,Krokusiki” ze Szkoły Podstawowej w Podszklu

Wyróżnienie: Grupa Jasełkowa „Rumcajsy” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Cichem

Wyróżnienia indywidualne:
Dla grających role:
- św. Józefa (Adam Wacławiak) i Matki Bożej (Lena Sikora) w „Krokusiątkach” (Szkoła Podstawowa w Podszklu)
- Marii i Babci z „Wesołej Gromadki” (Przedszkole Samorządowe w Czarnym Dunajcu)
- Króla Heroda (Jakub Żegleń) ze „Smyków” (Szkoła Podstawowa w Ratułowie)
- Matki Bożej z „Gwiazdki” (Przedszkole SPSK w Czerwiennem Górnem)

Kategoria: Grupy Jasełkowe - kl. IV-VI:
I m. – Grupa Teatralna „Trzynastka” ze Szkoły Podstawowej w Odrowążu
I m. - Grupa Jasełkowa „Weseli 6 -klasiści” ze Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu
II m. Grupa Jasełkowa ,,Krokusy” ze Szkoły Podstawowej w Podszklu
III m. – Grupa Jasełkowa „Zryw” ze Szkoły Podstawowej w Pieniążkowicach

Nagroda specjalna: Grupa Jasełkowa „Góralska Integracja” ze Szkoły Podstawowej SPSK w Czerwiennem

Wyróżnienie indywidualne za rolę Hrabiny (Justyna Kwak) i Reginy (Maria Lipień) w „Wesołych 6 - klasistach” (Szkoła Podstawowa w Czarnym Dunajcu)

Kategoria: Grupy Jasełkowe – gimnazja
I m. - Grupa Jasełkowa „Koneser” z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Cichem
I m. – Grupa Jasełkowa „Shema” z Gimnazjum Integracyjnego SPSK w Czerwiennem

Kategoria: Grupy Kolędnicze – kl. 0 – III:
Wyróżnienie: grupa kolędnicza „Bachledówka” z Czerwiennego

Kategoria: Grupy Kolędnicze – kl. IV – VI:
Wyróżnienie: grupa kolędnicza „Skałka” ze Szkoły Podstawowej SPSK Nr 2 w Starem Bystrem