Strona archiwalna. Aktualna strona Gminy Czarny Dunajec kliknij tutaj
ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
resetpowiększdrukuj

Niecodzienne spotkanie młodych górali z Ekwadoru, Czech i Polski w Czarnym Dunajcu

2016-08-01 do 2016-08-14 // Oglądano: 997 // Wstecz
Niecodzienne spotkanie młodych górali z Ekwadoru, Czech i Polski w Czarnym DunajcuW Nowym Sączu odbył się 24. Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych „Święto Dzieci Gór”. Gminę Czarny Dunajec reprezentował na tym festiwalu zespół „Tatry” z Ratułowa.

Czwartek, 14 lipca przeznaczony był na pokazanie kolegom z zagranicznych grup swojego regionu.

Nasze „Tatry” z Ratułowa przyjechały na Podhale z dwoma zaprzyjaźnionymi zespołami: „Danza e Identidad” z Quito (Ekwador) oraz „Úsmv” z Opawy (Czechy).

W sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec gości uroczyście przywitali Przewodniczący Rady Gminy Czarny Dunajec – Stanisław Gonciarczyk oraz Dyrektor Centrum Kultury i promocji Gminy Czarny Dunajec – Anna Trebunia-Wyrostek.

Zespoły i ich kapele krótko zaprezentowały folklor swojego kraju w formie wspólnej zabawy i wyruszyły na zwiedzanie najciekawszych miejsc w okolicy. Odwiedziły Chochołów. Z Gubałówki mogły zobaczyć panoramę Tatr i Zakopanego. Dzień zakończył się wspólnymi „posiadami” w siedzibie zespołu „Tatry” – ratułowiańskiej „Dominówce”.

Grupom towarzyszyli reporterzy TVP Kraków, przygotowujący materiał o festiwalu. Późnym wieczorem wszyscy powrócili do Nowego Sącza, gdzie w sobotę zaprezentowali się przed festiwalową publicznością.