Strona archiwalna. Aktualna strona Gminy Czarny Dunajec kliknij tutaj
ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
resetpowiększdrukuj

II Góralskie Śpasy w Podczerwonem

2016-08-18 do 2016-08-22 // Oglądano: 1900 // Wstecz
II Góralskie Śpasy w PodczerwonemNiedziela 21 sierpnia 2016 r. to dzień, w którym odbędzie się jedna z największych imprez plenerowych na Podhalu, czyli „Góralskie Śpasy w Podczerwonem” - festyn pełen atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Góralskie Śpasy rozpoczną się na boisku sportowym na „Kamieńcu” w Podczerwonem (za kościołem) o godz. 14.00. Bawimy się niezależnie od pogody.

Kto pamięta zeszłoroczne Śpasy ten wie, że zabawa była wyśmienita. W tym roku przygotowanych zostało jeszcze więcej atrakcji.

Gości powitają tańcem i śpiewem dzieci z miejscowego zespołu regionalnego „Śleboda” działającego przy oddziale Związku Podhalan Podczerwone – Koniówka. Na scenie plenerowej w Podczerwonem wystąpią także dzieci z zespołu „Tatry” z Ratułowa.

W międzyczasie rozpocznie się degustacja potraw przygotowanych przez oddział Związku Podhalan Podczerwone – Koniówka, grochówki OSP Podczerwone i wędlin firmy „Janas” z Czarnego Dunajca.

Kolejnym punktem programu będzie pokaz przygotowany przez druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Podczerwonem obchodzącej w tym roku 112. rocznicę powstania. Zaprezentują jedną z akcji ratunkowych. Przedstawią pracę strażaka ochotnika

Najmłodsi będą mogli wziąć udział w pokazie zumby i specjalnie przygotowanych dla nich konkursach oraz pomalować sobie twarz. Na terenie festynu nie zabraknie wesołego miasteczka,które stanowić będą dmuchane i wodne atrakcje, a także stoiska z zabawkami, watą, popcornem, lodami.

Wiele emocji przyniosą rodzinne zawody siłowe prowadzone przez strongmana Roberta Nemsia, wielokrotnego Mistrza Świata w trójboju siłowym, właściciela Centrum Kultury Fizycznej „Maximus” w Czarnym Dunajcu. Siłaczowi towarzyszyć będą jego podopieczne, także Mistrzynie Świata.

Góralskie Śpasy charakteryzują konkursy z atrakcyjnymi nagrodami dla dorosłych - przeciąganie wozu strażackiego OSP Podczerwone, Góralskie Mistrzostwa Świata w jedzeniu góralskiej kiełbasy firmy „Janas” na czas, Mistrzostwa Drwali Firmy „DRZEWKARCZ” - cięcie drewna parami mieszanymi „Moja – Twoja”. W trakcie całego festynu odbędzie się konkurs strzelecki przeprowadzony przez Koło Łowieckie im. Sabały w Zakopanem i LZS „Szarotka” Chochołów.

O dobry nastrój zadbają członkinie popularnego kobiecego góralskiego kabaretu „Marusynianki”. Przedstawią jeden ze swoich najnowszych spektakli.

Na zakończenie festynu odbędzie się zabawa taneczna przy muzyce zespołu „Martyny”. Kto był na zabawie, weselu czy posiadach z udziałem tej kapeli wie, że zabawa będzie gwarantowana. Potrwa do późnych godzin nocnych. 

Dodatkową atrakcją podczas festynowego wieczoru w Podczerwonem jest charakterystyczna góralska watra, która będzie płonąć do samego rana, a na wszystkich gości czekał będzie obfity bufet.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Podczerwonego, całej Gminy Czarny Dunajec, całego Podhala i Orawy oraz turystów, przebywających w naszym regionie.

Na II Góralskie Śpasy w Podczerwonem zaprasza Stowarzyszenie Rozwoju Podczerwonego, Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec, Ochotnicza Straż Pożarna w Podczerwonem i Oddział Związku Podhalan Podczerwone – Koniówka.