Strona archiwalna. Aktualna strona Gminy Czarny Dunajec kliknij tutaj
ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
resetpowiększdrukuj

Szkolenie kryzysowe w Gminie Czarny Dunajec

2016-10-28 do 2017-05-16 // Oglądano: 2123 // Wstecz
Szkolenie kryzysowe w Gminie Czarny DunajecW środę i czwartek 26 i 27 października 2016 w Czarnym Dunajcu zostało przeprowadzone szkolenie z zakresu zarzadzania kryzysowego, obrony cywilnej i obrony narodowej.

W szkoleniu, które odbyło się w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Czarnym Dunajcu wzięli udział pracownicy Urzędu Gminy Czarny Dunajec, dyrektorzy szkół z terenu Gminy Czarny Dunajec, strażacy z wyznaczonych jednostek OSP, funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej i przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej.

Celem szkolenia było:

1) Sprawdzenie gotowości do działania wybranych elementów podsystemu obronnego gminy do zapoczątkowania realizacji zadań w czasie osiągania gotowości obronnej czasu kryzysu;

2) Przygotowanie szkolonych do realizacji zadań, w ramach określonych zespołów zadaniowych, na przewidzianych dla nich stanowiskach i funkcjach w okresie podwyższania gotowości obronnej państwa;

3) Doskonalenie oraz utrwalanie umiejętności i nawyków działania zespołowego na rzecz skutecznego kierowania podległymi zespołami i komórkami organizacyjnymi oraz współdziałającymi jednostkami organizacyjnymi;

4) Zgrywanie działań podległych i współdziałających jednostek organizacyjnych w realizacji zadań ochronnych oraz ewakuacyjno – ratowniczych na terenie gminy.

W etapie praktycznego działania przeprowadzona została ewakuacja Zespołu Szkół Podstawowej i Gimnazjum w Czarnym Dunajcu uczniów i nauczycieli w celu zaprezentowania procedur postępowania w takim przypadku.

Kierownikiem szkolenia był Józef Babicz - Wójt Gminy Czarny Dunajec, a prowadzącym Mariusz Garus – Pełnomocnik Wójta ds. Ochrony Informacji Niejawnych i Zarządzania Kryzysowego.

Szkolenie prowadzili również funkcjonariusze Policji i Straży Granicznej.

- Dziękuję funkcjonariuszom Policji, Straży Granicznej i strażakom za przeprowadzenie szkolenia. To bardzo ważne, by pracownicy Urzędu Gminy i dyrektorzy poszczególnych szkół znali bieżące procedury postępowania w sytuacji kryzysowej. Najważniejsze jest bezpieczeństwo mieszkańców, uczniów i nauczycieli szkół oraz pracowników instytucji i firm działających na terenie Gminy – mówi Józef Babicz, Wójt Gminy Czarny Dunajec.

Dziękuję dyrektorom szkół, pracownikom urzędu za duże zaangażowanie w realizację szkolenia.