Bartłomiej Kudasik – przewodniczący
Tadeusz Watycha– członek jury
Krzysztof Trebunia-Tutka - członek jury
oceniło prezentacje w następujących kategoriach: muzyki, instrumentaliści, grupy śpiewacze i śpiewacy soliści w trzech grupach wiekowych.
z posiedzenia Komisji Artystycznej oceniającej XXXV Muzykowanie na Duchową Nutę
Komisja po przesłuchaniu prezentacji dzieci i młodzieży oraz prezentacji dorosłych z całego Podhala, postanowiła przyznać następujące wyróżnienia i nagrody:
Kategoriadziecięca – INSTRUMENTALIŚCI:
I miejsce: Franciszek Topór-Futer - TCKiS „Jutrzenka” Zakopane
II miejsce: Maciej Łukaszczyk-Capowski - TCKiS „Jutrzenka” Zakopane
III miejsce: Anna Gołąb z Czarnego Dunajca
Wyróżnienie: Paweł Dłubacz - Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Górnej
Natalia Strama – „Turnie” Stare Bystre
Kategoriamłodzieżowa – INSTRUMENTALIŚCI:
I miejsce: Karol Murzydło - TCKiS „Jutrzenka” Zakopane
II miejsce: Katarzyna Stasik - TCKiS „Jutrzenka” Zakopane
III miejsce: Bartłomiej Bzdyk – TCKiS „Jutrzenka” Zakopane
Regina Gąsienica-Giewont - TCKiS „Jutrzenka” Zakopane
Wyróżnienie: Tomasz Dłubacz - Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Górnej
Alicja Cetera –Związek Podhalan Oddział w Dziale
Seweryn Piekielnicki - Związek Podhalan Oddział w Piekielniku
Kategoriadorosła – INSTRUMENTALIŚCI:
I miejsce: Katarzyna Kluska – „Skalni” z Krakowa
II miejsce: Krzysztof Gocał z Poronina
III miejsce: Mirosław Lassak – „Hamernik” z Krakowa
Wyróżnienie: Mateusz Tarchała – Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Dolnej
Kategoria dziecięca – ZESPOŁY ŚPIEWACZE:
I miejsce: „Mali Białcanie” z Białki Tatrzańskiej
II miejsce: „Mali Gronkowianie” z Gronkowa
„Niźniobańscanie” z Bańskiej Niżnej
III miejsce: „Skrzypnianki” ze Skrzypnego
Wyróżnienie: „Mali Miętusianie” z Miętustwa,
„Tatry” z Ratułowa,
„Zeleźnica” z Pieniążkowic
Kategoriamłodzieżowa – ZESPOŁY ŚPIEWACZE:
I miejsce: „Białcanie” z Białki Tatrzańskiej
II miejsce: „Skrzypnianki” ze Skrzypnego
„Krzesany” z Cichego
III miejsce: „Miętusianie” z Cichego-Miętustwa
„Zbójnicek” z Zębu
„Witowianie” z Witowa
Wyróżnienie: Gminny Zespół „Watra”
„Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej
„Siostry Giewontowe” z Witowa - Roztok
Kategoriadorosła – ZESPOŁY ŚPIEWACZE:
I miejsce: „Tatry” z Ratułowa
II miejsce: 9SIYŁ
„Skalni” z Krakowa
III miejsce: „Brzegowianki” z Brzegów
Zespół im. Klimka Bachledy z Zakopanego
„Śwarni” z Nowego Targu
Wyróżnienie: „Belkoty Ochotnickie” z Ochotnicy Dolnej
„Hamernik” z Krakowa
Kategoria dziecięca – MUZYKI:
I miejsce: Muzyka „Mały Zbójnicek” z Zębu
II miejsce: Muzyka „Mali Ochotni” - Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Górnej
III miejsce: Muzyka TCKiS „Jutrzenka” Zakopane
Kategoriamłodzieżowa – MUZYKI:
I miejsce: Muzyka „Regle” z Poronina
II miejsce: „Kapela Majków”
Muzyka Adama Czyszczonia
III miejsce: Muzyka Kuby Gocała z Poronina
Muzyka „Jutrzenka” z TCKiS Zakopane
Wyróżnienie: Muzyka z Nowego Bystrego
Muzyka „Mietlorze” z Ostrowska
Muzyka „Paradnice” z Harklowej
Muzyka „Turnie” ze Starego Bystrego
Muzyka „Zbójnicek” z Zębu
Kategoriadorosła – MUZYKI:
I miejsce: Muzyka 9SIYŁ
II miejsce: Muzyka Piotra Hazy z Olczy
III miejsce: Muzyka „Koliba” z Orawki
Kategoriadziecięca – ŚPIEWACY SOLIŚCI:
I miejsce: Anna Pracuch - „Mali Białcanie” z Białki Tatrzańskiej
Antoni Kula - „Krzesany” z Cichego
II miejsce: Katarzyna Sobczyk - „Polany” Kościelisko
Daria
Kowalczyk – „Turnie” ze Starego Bystrego
III miejsce: Wiktoria Leja – „Śleboda” Podczerwone
Martyna Dziedzic – „Bachledówka” Czerwienne
Wyróżnienie: Jakub Wesołowski – „Dzielany” z Działu
Amelia Sikoń – „Skrzypnianki” ze Skrzypnego
Klaudia Zapotoczna – „Mali Holni” z Sierockiego
Maria Urbaniak - TCKiS „Jutrzenka” Zakopane
Kategoria młodzieżowa– ŚPIEWACY SOLIŚCI:
I miejsce: Karolina Topór-Orawiec – TCKiS „Jutrzenka” Zakopane
II miejsce: Katarzyna Stasik – TCKiS „Jutrzenka” Zakopane
III miejsce: Natalia Karciarz - TCKiS „Jutrzenka” Zakopane
Wyróżnienie: Katarzyna Bulanda – Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Górnej
Bartłomiej Stopka – GCKPiT w Szaflarach
Kategoriadorosła – ŚPIEWACY SOLIŚCI:
I miejsce: Joanna Topór-Orawiec – Zespół im. Klimka Bachledy z Zakopanego
II miejsce: Władysław Basiorka z Cichego
III miejsce: Katarzyna Miętus – „Miętusiany” z Cichego-Miętustwa
KategoriaMISTRZ / UCZEŃ:
Wyróżnienie: mistrz: Włodzimierz Majerski, uczeń: Marinka Bobek
Laureaci I miejsc w kategorii dziecięcej, młodzieżowej i dorosłej: Instrumentaliści, Soliści
i Grupy
Śpiewacze są rekomendowani na Festiwal Folkloru Polskiego
„Sabałowe Bajania” Ogólnopolski Konkurs
Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Drużbów i Starostów Weselnych w
Bukowinie Tatrzańskiej
Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec – organizator konkursu, pragnie serdecznie podziękować za obecność wszystkim uczestnikom, przedstawicielom rodziny Andrzeja Knapczyka-Ducha oraz jury za wyczerpująco długą pracę.
Komisja Artystyczna