Strona archiwalna. Aktualna strona Gminy Czarny Dunajec kliknij tutaj
ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
resetpowiększdrukuj

Koncert Charytatywny dla Pogorzelców w Podczerwonem

2019-07-04 do 2019-07-18 // Oglądano: 809 // Wstecz
Koncert Charytatywny dla Pogorzelców w PodczerwonemW sobotę 13 lipca 2019 r. w Podczerwonem odbędzie się Koncert Charytatywny dla Pogorzelców z tej miejscowości, którzy niedawno w wyniku uderzenia pioruna stracili dach nad głową.
Podczas koncertu wystąpią: Góralski Zespół Regionalny "Zbójecko Familia" i Zespół Muzyczny "Góral Power". Zgromadzone środki z koncertu i wpłat na konto Fundacji Majowe Granie zostaną w całości przekazane poszkodowanej Rodzinie.
Do pożaru doszło w niedzielę 16 czerwca. Nad Podczerwonem przeszła burza i uderzył piorun. W ogniu stanął budynek mieszkalno - gospodarczy. Spaliły się pomieszczenia gospodarcze, piętro i poddasze części mieszkalnej. Uszkodzony został także dach.
Po ugaszeniu pożaru stwierdzono, że dom nie nadaje się do ponownego zamieszkania i wymaga gruntownej przebudowy. W pomoc poszkodowanym zaangażowało się wiele osób - rodzina, przyjaciele, mieszkańcy Podczerwonego, Koniówki i okolicznych miejscowości. Zorganizowane zostały zbiórki pieniędzy oraz materiałów potrzebnych do odbudowy.
Członkowie poszkodowanej rodziny serdecznie dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc i odbudowę domu. Dziękują m.in. wójtowi gminy Czarny Dunajec za udzieloną pomoc finansową i rzeczową, radnym gminnym i pracownikom Urzędu Gminy w Czarnym Dunajcu, jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej z gmin Czarny Dunajec i Kościelisko, mieszkańcom Podczerwonego i okolicznych miejscowości za zorganizowanie składek i za każdą okazaną pomoc.
Niestety odbudowa budynku pochłonie wiele środków, dlatego znajomi poszkodowanych postanowili zorganizować "Koncert Charytatywny", który odbędzie się w sobotę 13 lipca 2019 r. w remizie OSP Podczerwone. Podczas imprezy, która rozpocznie się o godz. 20.00 wystąpią: Góralski Zespół Regionalny "Zbójecko Familia" i Zespół Muzyczny "Góral Power".

Dobra zabawa gwarantowana, a cel szczytny - pomoc poszkodowanym.
Wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcą pomóc, ale z różnych przyczyn nie mogą być obecni zachęcamy do pomocy finansowej. Wpłat można dokonywać na konto Fundacji Majowe Granie na nr rachunku 25 1020 3466 0000 9202 0096 3884 z dopiskiem „dla Pogorzelców z Podczerwonego”.
Pamiętajmy - dobro zawsze powraca.
Co: Koncert Charytatywny dla Pogorzelców z Podczerwonego
Gdzie: Remiza OSP Podczerwone
Kiedy: 13 lipca 2019 r. godz. 20.00
Wstęp: cegiełka 20 zł.
Dochód: w całości dla poszkodowanej rodziny
Organizatorzy: Oddział Związku Podhalan Podczerwone - Koniówka, OSP Podczerwone, Zespół Muzyczny "Góral Power" i wielu ludzi dobrego serca.