Strona archiwalna. Aktualna strona Gminy Czarny Dunajec kliknij tutaj
ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
resetpowiększdrukuj

Skaut - program pilotażowy

2019-10-16 // Oglądano: 643 // Wstecz
Od 1 października do 30 listopada 2019 r. w Gminie Czarny Dunajec będzie realizowany pilotażowy Program „SKAUT”, który został opracowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Skierowany jest do uczniów klas IV – VIII.

Podstawowym celem jest przeprowadzanie testów sprawności fizycznej, obserwowanie zajęć sportowych odbywających się w szkole i poza nią, wspieranie młodych sportowców w zakresie ich rozwoju, rekomendowanie uczniów do uczestnictwa w zajęciach w klubach sportowych. Wyniki testów zostaną umieszczone w Narodowej Bazie Talentów.


Skauci są rekrutowani przez jednostki samorządu terytorialnego (gminy). Skautami mogą zostać osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje, czyli nauczyciele wychowania fizycznego, trenerzy, instruktorzy.

W Gminie Czarny Dunajec, program będzie realizowało trzech Skautów. Zostali nimi Pani Dorota Bodzinowska- nauczycielka w Szkole Podstawowej im Kornela Makuszyńskiego w Piekielniku, Pan Adam Chlebek- nauczyciel w Szkole Podstawowej
w Czarnym Dunajcu oraz Pan Daniel Domagała- nauczyciel w Szkole Podstawowej im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Ratułowie. Skaut zawiera umowę z koordynatorem wojewódzkim, który nadzoruje jego pracę. Koordynatorem wojewódzkim w Małopolsce jest Małopolski Szkolny Związek Sportowy w Krakowie, jako Partner.