Strona archiwalna. Aktualna strona Gminy Czarny Dunajec kliknij tutaj
ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
resetpowiększdrukuj

Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej

2019-10-18 do 2019-11-08 // Oglądano: 1020 // Wstecz
Gminne obchody Dnia Edukacji NarodowejTegoroczne gminne obchody DEN odbyły się w Szkole Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Pieniążkowicach podczas, których spotkali się dyrektorzy, obecni i emerytowani nauczyciele, władze Gminy Czarny Dunajec i zaproszeni goście.

Uroczystą akademię z okazji DEN 2019 oraz pasowania na ucznia pierwszaków przygotowali nauczyciele i uczniowie szkoły w Pieniążkowicach.

Uroczystość połączona była z uroczystościami obchodzonymi w szkole. Zgodnie z tradycją szkoły, na pamiątkę koronacji Jadwigi na Królową Polski uczniowie klasy I złożyli ślubowania i byli pasowani na uczniów szkoły.

Dzień Edukacji Narodowej zwany także Dniem Nauczyciela to okazja, by wszystkim nauczycielom, pedagogom i pracownikom oświaty złożyć z tej okazji życzenia wszystkiego najlepszego. Była to znakomita okazja, by nagrodzić dyrektorów, nauczycieli za osiągnięcia w minionym roku.

Tradycyjnie wszyscy obecni obdarowani zostali symbolicznymi czerwonymi różami.

Podziękowania składamy wszystkim, którzy wsparli nas w przygotowaniu tej uroczystości: Panu wójtowi, władzom Gminy, radzie Rodziców, nauczycielom, uczniom oraz ks. Proboszczowi za mszę świętą i słowo skierowane do nas podczas mszy.